Strona Główna arrow Artykuły

Artykuły
Terapia z udziałem psa w Poradni Psychologiczno  Pedagogicznej w Brzegu

Terapia z udziałem psa w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Brzegu

Adriana Chmielewska

cz. I

 

                Rozpoczął się nowy rok szkolny, czas wytężonej pracy umysłu, i - jak wiadomo - nie tylko dla uczniów i ich rodziców. Dla osób związanych z oświatą, jest to czas wdrażania nowych pomysłów, projektów i planów pracy. Pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Brzegu reagując na potrzeby płynące ze strony środowiska lokalnego, stale dążą do wzbogacania swojej oferty usług kierowanej do szerokiej grupy odbiorców. Obok psychologów, pedagogów, pedagoga specjalnego - oligofrenopedagoga, tyflopedagoga, surdopedagoga, rehabilitanta, logopedów i neurologopedów, mamy już pracownię biofeedbacku i specjalistów zajmujących się tą metodą terapii. W tym roku ponownie rozszerzamy zakres działań i wprowadzamy nową metodę wspomagającą rozwój człowieka – kynoterapię.

Dowiedz się więcej...
 
Mam 6 lat, chcę poznawać świat! Informacje dla rodziców dzieci z rocznika 2007

 
Więcej na ten temat pod adresem strony

 
Praca z dzieckiem zdolnym
Praca z dzieckiem zdolnym:
zestawienie bibliograficzne w wyborze
 
MOŻLIWE FORMY PRACY DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEJ Z UCZNIEM ZDOLNYM W SZKOLE

MOŻLIWE  FORMY  PRACY  DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEJ   Z  UCZNIEM  ZDOLNYM  W  SZKOLE

 

·       Indywidualizacja pracy na lekcji, różnicowanie wymagań.

·       Zajęcia rozwijające uzdolnienia

·       Konkursy , olimpiady i zawody sportowe( klasowe, szkolne, dzielnicowe, gminne, wojewódzkie  i  inne)

Dowiedz się więcej...
 
STRONY INTERNETOWE PRZYDATNE W PRACY DORADCY ZAWODOWEGO

PORADNICTWO EDUKACYJNO-ZAWODOWE

STRONY INTERNETOWE PRZYDATNE W PRACY DORADCY ZAWODOWEGO

*      https://doradca.praca.gov.pl – portal prowadzony przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Zawiera internetową wersję programu Doradca 2000. W modułach programu – Zawody i Edukacja zawarty jest  zasób informacji o zawodach i instytucjach szkoleniowych.

*      www.progra.pl – strona internetowa firmy zajmującej się tworzeniem oprogramowania komputerowego wspierającego proces doradczy (planowanie kariery,  testy do samobadania  dane o zawodach i edukacji)

Dowiedz się więcej...
 
Co dalej po gimnazjum

Co dalej po gimnazjum?

        Jaką szkołę wybrać( zasadniczą szkołę zawodową, liceum, a może technikum)? Jaki zawód będzie dla mnie najodpowiedniejszy? Jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy?

Na te  pytania będą musieli odpowiedzieć sobie absolwenci gimnazjum.

        Choć przyszła praca zawodowa jest dla nich często jeszcze czymś odległym, trudno wyobrażalnym, ważnym jest by starali się świadomie planować swój osobisty rozwój i karierę zawodową.

Dowiedz się więcej...
 
SŁOWNIK POMOCNYCH POJĘĆ I DEFINICJI

SŁOWNIK POMOCNYCH POJĘĆ I DEFINICJI

 AAC - komunikacja alternatywna i wspomagająca, w oryginale: Augmentative and Alternative Comunication  AAC, systemy umożliwiające lub ułatwiające dziecku porozumiewanie się

Dowiedz się więcej...
 
BIOFEEDBACK
 Od 1999 roku EEG Instytut w Warszawie wprowadza metodę EEG Biofeedback do polskich szpitali, szkół, poradni dla optymalizacji i poprawy funkcji poznawczych i zdrowia dzieci, jak i osób chorych.
           EEG Biofeedback - to technika i metoda należąca do technik neurotechnologicznych. Są to techniki, wykorzystujące wiedzę medyczną, psychologiczną, pedagogiczną i bioinżynierską do ulepszania funkcji mózgu, przede wszystkim funkcji poznawczych poprzez zmianę jego czynności bioelektrycznej i stymulacji neuroplastyczności. Metoda pozwala na uzyskanie świadomej kontroli w zakresie funkcji mózgu, przebiegającej poza naszą świadomością.
Dowiedz się więcej...
 
Przydatne techniki ćwiczeniowe oraz zabawy rozwijająco-wyciszające

ZABAWY DLA DZIECI NADPOBUDLIWYCH I AGRESYWNYCH

Podróż do Krainy Wściekłości”

Prowadzący opowiada historyjką, w trakcie, której wykonywane są określone ruchy – wszystkie dzieci je powtarzają, mogą wymyślać też własne.

Dowiedz się więcej...
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 28